Εκπαιδευτική Επίσκεψη των φοιτητών του Hotel & Tourism Management Department του BCA στο Yacht O’Pari

Μια Εξαιρετική Εκπαιδευτική Επίσκεψη και Εμπειρία είχαν οι φοιτητές του BCA College στο Mega Yacht O’Pari

Σε μια εξαιρετικά ενδιαφέρουσα και πρωτότυπη Εκπαιδευτική Επίσκεψη σε ένα από τα καλύτερα και μεγαλύτερα παγκοσμίως Mega Yacht, το Super Yacht O’Pari της Golden Yachts, είχαν την ευκαιρία να συμμετάσχουν οι φοιτητές και οι φοιτήτριες του Hospitality Dept.

Οι σπουδαστές και οι σπουδάστριες μας είχαν την εξαιρετική ευκαιρία να ξεναγηθούν στο απίστευτης πολυτέλειας Mega Yacht O’Pari, να εξερευνήσουν όλους τους χώρους και τις λειτουργίες του συγκεκριμένου Mega Yacht, να γνωρίσουν τα στελέχη και το Crew του O’Pari και να συνομιλήσουν μαζί τους, και φυσικά, να κατανοήσουν σε βάθος και στην πράξη τις υπηρεσίες που προσφέρονται και τον τρόπο λειτουργίας ενός Super Yacht.

Παράλληλα, τους δόθηκε η δυνατότητα να διερευνήσουν τις ποικίλες ευκαιρίες επαγγελματικής αποκατάστασης που προσφέρονται στον υπέροχο κόσμο του Yachting.

Η συγκεκριμένη Εκπαιδευτική Επίσκεψη αποτελεί μια από τις πολλές δράσεις που οργανώνουμε για τους φοιτητές μας κάθε εβδομάδα συμπληρωματικά και παράλληλα με τα ακαδημαϊκά τους μαθήματα.

Στο BCA College θεωρούμε απαραίτητο να φέρνουμε τους φοιτητές και τις φοιτήτριες μας σε άμεση διασύνδεση με την αγορά εργασίας, ώστε να κατανοούν με έναν βιωματικό, διαδραστικό και ουσιαστικό τρόπο τον υπέροχο κόσμο του τουρισμού.

Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε ιδιαίτερα όλα τα στελέχη του O’Pari και της Golden Yachts για την εξαιρετική φιλοξενία που μας προσφέρανε και να συγχαρούμε ακόμα μια φορά τους φοιτητές και τις φοιτήτριες μας για τον υψηλό επαγγελματισμό που επέδειξαν κατά την επίσκεψη μας.

Καλή μας συνέχεια. Το εκπαιδευτικό μας “ταξίδι” συνεχίζεται!