Γίνετε Επισκέπτης Ομιλητής

BCA College > Νέα & Εκδηλώσεις > Γίνετε Επισκέπτης Ομιλητής

Γίνετε Επισκέπτης Ομιλητής

Εκτός από την ύλη των μαθημάτων, οι φοιτητές του BCA College έχουν την ευκαιρία να παρακολουθούν συχνά διαλέξεις από υψηλόβαθμα στελέχη της αγοράς και επιχειρηματίες, με τεχνογνωσία σε επιλεγμένους κλάδους της οικονομίας, οι οποίοι αναλύοντας συγκεκριμένα θέματα, μεταφέρουν την εμπειρία και τη γνώση τους σε προσδιορισμένες ενότητες των μαθημάτων. Οι φοιτητές έχουν τη δυνατότητα να υποβάλουν ερωτήματα και να συμμετάσχουν στις συζητήσεις που επακολουθούν.

Οι διαλέξεις των Guest Lecturers είναι μία ιδιαίτερα χρήσιμη μορφή της εκπαιδευτικής διαδικασίας, καθώς η επιστημονική γνώση συνδυάζεται με επιτυχημένες επαγγελματικές πρακτικές και οι φοιτητές μας ενημερώνονται από «πρώτο χέρι» για το αυριανό επαγγελματικό τους πεδίο!

Guest Lecturer Φόρμα Εγγραφής