Νέα & Εκδηλώσεις

BCA College > Νέα & Εκδηλώσεις

BCA Live​

Στο BCA η σπουδαστική εμπειρία δεν τελειώνει στην αίθουσα διδασκαλίας. Από εκεί ξεκινάει. Δίνουμε μεγάλη σημασία στην πολύπλευρη μόρφωση των φοιτητών μας ακόμα και σε τομείς που δεν είναι του άμεσου επαγγελματικού ενδιαφέροντός τους, αλλά αφορούν σε κοινωνικά θέματα, σε θέματα περιβάλλοντος, επιστήμης, τεχνολογίας και πολιτισμού, δηλαδή στον ρόλο που θα έχουν ως υπεύθυνοι ακαδημαϊκοί πολίτες.

Το BCA Live είναι το σύνολο αυτών των εκδηλώσεων. Συχνά απευθύνεται και στο ευρύ κοινό, διότι πιστεύουμε ότι ένα εκπαιδευτικό κύτταρο θα πρέπει να είναι ανοιχτό στην κοινωνία και να βρίσκεται σε συνεχή αλληλεπίδραση μαζί της. Ομιλίες, συναντήσεις, σεμινάρια, workshops, webinars συνθέτουν τη ζωή στο BCA  και αποτελούν οργανικά τμήματα της πανεπιστημιακής λειτουργίας του.

Νέα & Εκδηλώσεις

Νέα