Μια ιδιαίτερα ενδιαφέρουσα Εκπαιδευτική Επίσκεψη των Φοιτητών μας και Ομιλία της Γενικής Διευθύντριας του BCA College στην Έκθεση XENIA

Μια ιδιαίτερα ενδιαφέρουσα Εκπαιδευτική Επίσκεψη των Φοιτητών μας
και Ομιλία της Γενικής Διευθύντριας του BCA College στην Έκθεση XENIA

Οι φοιτητές και οι φοιτήτριες του BCA College είχαν την ευκαιρία να ξεναγηθούν σε μια από τις μεγαλύτερες τουριστικές εκθέσεις της χώρας μας, την Έκθεση XENIA που διοργανώθηκε στο METROPOLITAN EXPO

Η Έκθεση Xenia,  αποτελεί αναμφισβήτητα την κορυφαία εμπορική συνάντηση για τους επιχειρηματίες του τουριστικού κλάδου και επιτυγχάνει κάθε χρονιά να αναδείξει τους βασικούς άξονες στους οποίους στηρίζεται και προσδιορίζεται ο ελληνικός τουρισμός.

Η συγκεκριμένη Εκπαιδευτική Επίσκεψη προσέφερε τη δυνατότητα στους  φοιτητές μας να δουν στην πράξη πως λειτουργεί η τουριστική αγορά, να έρθουν σε επαφή με τους σημαντικότερους προμηθευτές του τουριστικού κλάδου και να δουν πως οι υπεύθυνοι των ξενοδοχείων διερευνούν και επιλέγουν τους προμηθευτές που θα συνεργαστούν και τα προϊόντα και τις υπηρεσίες που θα χρησιμοποιήσουν.

Παράλληλα, είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν εξειδικευμένες τουριστικές ομιλίες, μια από τις οποίες έδωσε και η Δρ. Χριστίνα Κωνσταντινίδου, η Γενική Διευθύντρια του BCA College. Ομιλία σχετικά με τον Τουριστικό Κλάδο με τίτλο “Hospitality Adventure”.

Ευχαριστούμε όλους τους φοιτητές και τις φοιτήτριες μας για τη συμμετοχή τους και ήδη προγραμματίζουμε και προετοιμαζόμαστε για την επόμενη εξόρμηση μας στην κλαδική έκθεση HORECA.

Καλή μας συνέχεια σε αυτό το υπέροχο ταξίδι των εκπαιδευτικών αναζητήσεων και της απόκτησης νέων γνώσεων!