Μια Εξαιρετική Ημερίδα από τη MOTODYNAMICS στο BCA College

Discover who you want to be!

Μια εξαιρετική Ημερίδα της Motodynamics είχαν την ευκαιρία να απολαύσουν οι φοιτητές και φοιτήτριες του  BCA College με τη συμμετοχή υψηλόβαθμων και εξαιρετικών  στελεχών της γνωστής εταιρείας.
Η Motodynamics που είναι η επίσημη και αποκλειστική διανομέας της YAMAHA MOTOR Co. Ltd., σε Ελλάδα, Ρουμανία και Βουλγαρία, της PORSCHE AG και της SIXT, στην Ελλάδα, γοήτευσε τους φοιτητές του BCA College στην κατάμεστη αίθουσα του Αμφιθεάτρου του Κολεγίου.Οι υπεύθυνοι της Motodynamics μίλησαν διεξοδικά, με απτά παραδείγματα για την εταιρική στρατηγική της εταιρείας καθώς και για τη στρατηγική marketing που ακολουθούν τα διάφορα brands της εταιρείας.Τον χώρο της εκδήλωσης είχε επιμεληθεί η Motodynamics τοποθετώντας αυτοκόλητα και banners με τις βασικές αξίες της εταιρείας, αλλά και inspirational quotes.Ενώ στο τέλος της Ημερίδας η Motodynamics προσέφερε Giveaway Gifts στους φοιτητές του Κολεγίου.Δείχνοντας έμπρακτα την εφαρμογή επιτυχημένων πρακτικών marketing και σωστής επικοινωνιακής πολιτικής.

Μπορείτε να δείτε την ομιλία εδώ

Το BCA College θα ήθελε να ευχαριστήσει από καρδιάς τη Διοίκηση, αλλά και όλα τα στελέχη της Motodynamic για την εξαιρετική συνεργασία και υλοποίηση της Ημερίδας.
Πολλά, πολλά ευχαριστώ θα θέλαμε να απευθύνουμε στην κα Θωμαϊδου Σοφία, Chief HR Officer και στην κα Πασσιά Μάιρα, Corporate Affairs Manager της Motodyamic, που από την πρώτη στιγμή αγκάλιασαν με θέρμη τη συγκεκριμένη πρωτοβουλία και μας έδωσαν την ευκαιρία να την υλοποιήσουμε με εξαιρετική επιτυχία και αποδοχή από το φοιτητικό μας κοινό.
Ενώ εξαιρετική ήταν η παρουσία και συμμετοχή της κας Μπασιάς Κυριακής, CRM & Marketing Communications Manager, του κ. Μοίρα Άρη της Sixt, του κ. Αντάμ Ερμαλαουάουνι της Sixt, καθώς και του κ. Μαυρογένη Λεόνικου, Διευθυντή Κλάδου Λιανικής του Mοτοδικτύου

Τέτοιες μαθησιακές πρακτικές οφείλει να ακολουθεί η Εκπαίδευση του 21ου αιώνα, ώστε να καταφέρνει να είναι επίκαιρη, χρηστική και ωφέλιμη.
Να επιτυγχάνει να φέρνει σε άμεση επαφή τους φοιτητές με τις κορυφαίες εταιρείες των διαφόρων κλάδων, ώστε οι σπουδαστές να μαθαίνουν από τους καλύτερους και να αποκτούν τη δυνατότητα να διασυνδέσουν τις θεωρητικές γνώσεις με την πρακτική εφαρμογή τους.
Να αποκτούν όχι μόνο διευρυμένες γνώσεις, αλλά και κριτικό πνεύμα.Αυτή η Ημερίδα αποτελεί αναπόσπαστο τμήμα μιας σειράς Workshops, Ημερίδων και Εκπαιδευτικών Επισκέψεων που διοργανώνει το BCA College κατά τη διάρκεια όλου του έτους.Πολλά ευχαριστώ και συγχαρητήρια σε όλους τους εμπλεκόμενους!