Εκπαιδευτική Επίσκεψη των φοιτητών του Hotel & Tourism Management Department του BCA στο Athens Marriott

Μια εξαιρετική φιλοξενία από το Athens Marriott δέχθηκαν οι φοιτητές του BCA College

Οι φοιτητές του Hotel & Tourism Management Department του BCA είχαν την ευκαιρία να ξεναγηθούν στο Athens Marriott στο πλαίσιο της εκπαιδευτικής συνεργασίας του BCA με τα κορυφαία ξενοδοχεία της χώρας.

Οι σπουδαστές του BCA επισκέφθηκαν τους συνεδριακούς χώρους, τα εστιατόρια και τα bars, αλλά και όλους τους ορόφους και τους τύπους δωματίων του Athens Marriott, κατανοώντας τις διαφορές που υφίστανται μεταξύ των amenities που προσφέρονται στον κάθε τύπο δωματίου και την πολιτική τιμών της κάθε κατηγορίας.

Ιδιαίτερα σημαντικό ήταν το meeting και η συνομιλία που είχαμε με τον HR Manager κ. Λευτέρη Καπαρουδάκη ο οποίος δέχθηκε καταιγισμό ερωτήσεων από τους φοιτητές του BCA College και κατάφερε με έναν κατανοητό και προσιτό τρόπο να μεταφέρει στους φοιτητές τα ιδιαίτερα χαρακτηριστικά των επώνυμων ξενοδοχειακών brands, τον τρόπο λειτουργίας τους, αλλά και εξυπηρέτησης των φιλοξενουμένων.

Η επίσκεψη στο Athens Marriott συνιστά μέρος ενός εκτενέστατου προγράμματος εκπαιδευτικών επισκέψεων των σπουδαστών μας στα καλύτερα ξενοδοχεία της χώρας, που ως στόχο έχει την κατανόηση των ιδιαίτερων χαρακτηριστικών των ξενοδοχειακών υπηρεσιών και τον συνδυασμό θεωρητικής κατάρτισης και πρακτικής εμπειρίας, στοιχείο που θα τους καταστήσει «ετοιμοπόλεμους» για να αναλάβουν θέσεις ευθύνης μετά την αποφοίτησή τους.

Η επίσκεψη στο συγκεκριμένο ξενοδοχειακό συγκρότημα συνιστά μέρος ενός εκτενέστατου προγράμματος εκπαιδευτικών επισκέψεων των σπουδαστών μας που ως στόχο έχει την γνωριμία τους με τα καλύτερα ξενοδοχεία της χώρας μας, την κατανόηση των διαφοροποιήσεων που υφίστανται μεταξύ των ποικίλων brands,  των ιδιαίτερων χαρακτηριστικών των ξενοδοχειακών υπηρεσιών και της σημασίας αυτών, καθώς και της άμεσης σύνδεσης των θεωρητικών γνώσεων με την πρακτική εφαρμογή τους.

Το BCA College θα ήθελε να ευχαριστήσει τον κ. Λευτέρη Καπαρουδάκη και όλα τα εξαιρετικά στελέχη του ξενοδοχειακού συγκροτήματος Athens Marriott για την υπέροχη φιλοξενία που μας προσέφεραν.

Πολλά μπράβο και στους φοιτητές μας για τη συμμετοχή τους και τον υψηλό επαγγελματισμό τους κατά την επίσκεψη μας.