Εκπαιδευτική Επίσκεψη των φοιτητών του Hotel & Tourism Management Department του BCA στα Brown Hotels

Μια πολυπρισματική και ιδιαίτερη γοητευτική εκπαιδευτική εμπειρία είχαν οι φοιτητές του BCA College στα Brown Hotels

Οι φοιτητές και οι φοιτήτριες του BCA College είχαν την εξαιρετική ευκαιρία να επισκεφτούν και να ξεναγηθούν σε τρία iconic ξενοδοχεία της ισραηλινής αλυσίδας Brown Hotels:

Brown Acropol
Lighthouse Athens
Dave Red Athens

Η υποδοχή και ξενάγηση που δεχθήκαμε από τα στελέχη της Brown Hotels ήταν υποδειγματική και οι φοιτητές και οι φοιτήτριες μας είχαν την δυνατότητα να συνομιλήσουν και να θέσουν ερωτήματα και προβληματισμούς και στις τρεις Διευθύντριες των συγκεκριμένων ξενοδοχειακών μονάδων, αλλά και στην υπεύθυνη HR του ομίλου. Μεγάλη χαρά δεχθήκαμε όταν η κα Διευθύντρια μετέφερε τη δική της εμπειρία και διαδρομή ως απόφοιτη του BCA College.

Οι ξεναγήσεις στους χώρους των τριών αυτών ξενοδοχείων ήταν εκτενέστατες και ιδιαίτερα εποικοδομητικές για τους φοιτητές μας, καθώς τους δόθηκε η ευκαιρία να δουν και να συγκρίνουν τους κοινόχρηστους χώρους, τους ποικίλους τύπους δωματίων,  τις εγκαταστάσεις του Front Office, των Restaurants, των Bars, καθώς και τις Κουζίνες και τις Λινοθήκες των τριών αυτών ξενοδοχείων. Μια πολύπλευρη ξενάγηση που προσέφερε στους σπουδαστές και στις σπουδάστριες μας τη δυνατότητα να κατανοήσουν βιωματικά την ποικιλία και διαφοροποίηση που υφίσταται μεταξύ των προσφερομένων τουριστικών υπηρεσιών και της σημασίας ικανοποίησης του φιλοξενούμενου, που πάντα βρίσκεται στο επίκεντρο της κάθε προσπάθειας μας.

Σας περιμένουμε και θα είναι χαρά μας να ξεναγηθούμε σε αυτή την ιδιαίτερη αλυσίδα city hotels, στα Brown Hotels,  να γνωρίσουμε τα στελέχη τους και να δούμε στην πράξη τον τρόπο λειτουργίας αυτού του είδους ξενοδοχείων. Επίσης να μπορέσουμε να συγκρίνουμε τις εγκαταστάσεις και τις λειτουργίες των ξενοδοχείων αυτών, με τις ξενοδοχειακές μονάδες που έχουμε ήδη επισκεφτεί, όπως το Athens Marriott και το Moxy Athens.

Σας περιμένω με χαρά στη νέα και τόσο ιδιαίτερη εκπαιδευτική μας περιπέτεια.