Εκπαιδευτική Επίσκεψη των φοιτητών του Hotel & Tourism Department του BCA στην Spick & Span

Τη Δευτέρα, 9 Δεκεμβρίου 2019, οι πρωτοετείς φοιτητές του Hotel & Tourism Management Dept είχαν την ευκαιρία να ξεναγηθούν και να γνωρίσουν την καινοτόμα και υπερσύγχρονη μονάδα πλύσης ιματισμού Spick & Span.

Με την επίσκεψη αυτή οι φοιτητές μας είχαν τη δυνατότητα να κατανοήσουν νέες πρακτικές και τάσεις στο χώρο του τουρισμού σχετικές με τη σωστή διαχείριση του τμήματος Laundry ενός ξενοδοχείου. Οι πρωτοπόρες πρακτικές που ακολουθεί η Spick & Span καθώς και η τεχνολογία αιχμής που έχει ενσωματώσει στην παραγωγική της διαδικασία προσέλκυσαν το έντονο  ενδιαφέρον των σπουδαστών.

Παράλληλα, οι φοιτητές μας κατανόησαν τη σημασία και τις δυνατότητες που μπορεί να προσφέρει μια επιλεκτική πολιτική outsourcing στο ξενοδοχειακό κλάδο.

Η επίσκεψη στη Spick & Span αντανακλά την επιχειρηματική εξωστρέφεια του BCA και αποτελεί μέρος του προγράμματος εκπαιδευτικών επισκέψεων των σπουδαστών μας στο πλαίσιο της σύνδεσης θεωρητικής και πρακτικής εκπαίδευσης.