Νέο, state-of-the-art City Campus!

Tο BCA αποκτάει ένα state-of-the-art Campus, με εύκολη πρόσβαση, πολυχώρους, τεχνολογίες αιχμής και πολλά άλλα, από τη νέα ακαδημαϊκή χρονιά.

Μάθετε περισσότερα

Εντατικά τμήματα Φεβρουαρίου

Τη δυνατότητα, να ολοκληρώσουν το πρώτο έτος σπουδών σε ένα εξάμηνο, δίνει το BCA College, σε όσους γραφτούν στα τμήματα Φεβρουαρίου, στα ακαδημαϊκά προγράμματα επιπέδου bachelor’s.

Με τη σκέψη ότι υπάρχουν υποψήφιοι φοιτητές που έχουν καθυστερήσει να γραφτούν, αλλά δεν θέλουν να χάσουν ένα ολόκληρο χρόνο, το BCA College, προσφέρει σε όσους ξεκινήσουν τον Φεβρουάριο, εντατικά μαθήματα, με σκοπό να τελειώσουν αρχές Ιουλίου το πρώτο έτος σπουδών και τον Οκτώβριο να ενταχθούν κανονικά στο δεύτερο.

Το συγκεκριμένο πρόγραμμα, έχει ακριβώς τις  ίδιες ακαδημαϊκές ώρες , αλλά και τα πλεονεκτήματα, με το ετήσιο.

Η εναλλακτική πρόταση της ολοκλήρωσης του πρώτου έτους σπουδών σε ένα εξάμηνο, αποτελεί μια πρωτοτυπία του BCA, με σκοπό να μην «τιμωρούνται», χάνοντας ένα πολύτιμο χρόνο, όσοι απόφοιτοι λυκείου δεν μπόρεσαν ή δεν πρόλαβαν να πραγματοποιήσουν την εγγραφή τους, στην αρχή της ακαδημαϊκής χρονιάς.

Περισσότερες πληροφορίες: Τηλ. 2107259200 ή στο e-mail: admissions@bca.edu.gr