Νέο, state-of-the-art City Campus!

Tο BCA αποκτάει ένα state-of-the-art Campus, με εύκολη πρόσβαση, πολυχώρους, τεχνολογίες αιχμής και πολλά άλλα, από τη νέα ακαδημαϊκή χρονιά.

Μάθετε περισσότερα

Υποτροφίες και Βραβεία για Σπουδαστές που ήδη φοιτούν στο BCA

Οι υποτροφίες και τα βραβεία για τους   σπουδαστές που ήδη φοιτούν στο κολλέγιο απονέμονται κάθε χρόνο σε ταλαντούχους φοιτητές  που έχουν επιδείξει εξαιρετική ακαδημαϊκή επίδοση κατά την διάρκεια του προηγούμενου έτους των σπουδών τους  στο BCA College. Για να είστε υποψήφιοι, θα πρέπει να παρακολουθείτε πρόγραμμα  που οδηγεί σε πτυχίο Bachelor. Όλες αυτές οι υποτροφίες και τα βραβεία βασίζονται αποκλειστικά στην ακαδημαϊκή επίδοση. Οι υποτροφίες και τα βραβεία αναφέρονται παρακάτω:

Υποτροφίες του Προέδρου:

• Βράβευση για τον/την καλύτερο/η απόφοιτο/η  από το κάθε πρόγραμμα Bachelor, υπό την προϋπόθεση ότι του/της έχει απονεμηθεί πτυχίο με άριστα (1st Class Honours):  Υποψήφιοι για την υποτροφία αυτή είναι όλοι οι αποφοιτούντες από το τελευταίο έτος bachelor (επίπεδο 6) του κάθε προπτυχιακού προγράμματος με μέσο όρο βαθμολογίας 70% και άνω.

• Ποσό Υποτροφίας και όρος: μια πλήρης υποτροφία από κάθε πρόγραμμα bachelor, 100% μείωση των διδάκτρων, για ένα μεταπτυχιακό πρόγραμμα από αυτά που προσφέρονται στο BCA College, υπό την προϋπόθεση ότι ο/η δικαιούχος της υποτροφίας πληροί τις προϋποθέσεις αποδοχής στο μεταπτυχιακό αυτό,  και  το πρόγραμμα αυτό τρέχει.

Βραβεία του Ακαδημαϊκού Διευθυντή:

• Βράβευση για τον/την καλύτερο/η φοιτητή/τρια σε κάθε επίπεδο (έτος) για κάθε ένα από τα προγράμματα σπουδών bachelors: Υποψήφιοι για την υποτροφία αυτή είναι όλοι οι σπουδαστές στα επίπεδα 3, 4 και 5 με μέση βαθμολογία στο επίπεδο (έτος) 70%  και άνω .
  • Το βραβείο αποτελείται από ένα πιστοποιητικό και μια συστατική επιστολή από τον Ακαδημαϊκό Διευθυντή.

Οι υποψηφιότητες για όλες τις παραπάνω υποτροφίες και βραβεία είναι αυτόματες και δεν απαιτείται κατάθεση  αίτησης  υποψηφιότητας . Η απόφαση λαμβάνεται από την Επιτροπή Υποτροφιών του BCA College με βάση τα αποτελέσματα από τα examboards του Ιουλίου, και ανακοινώνεται μέχρι  31 Αυγούστου κάθε έτος.

Απορίες ή διευκρινήσεις μπορούν να υποβληθούν από τους ενδιαφερόμενους  στην ηλεκτρονική διεύθυνση scholarships@bca.edu.gr ή στον Ακαδημαϊκό Διευθυντή, Δρ. Σπύρο Κωστάκη, skostakis@bca.edu.gr.